Takipte Kalın:

Kaş'ta Keşfedilecek Çok Yer var

Dünyanın en güzel tatil destinasyonlarından biri olan Kaş’ta yapılacak bir çok aktivite ve gezilecek çok yer var. Bazı aktivite ve Gezilecek yerleri sizler için derledik.

Deniz Altı Güzelliklerini Keşfedin!

Belkide Kaş denildiğinde ilk akla gelen şey akvaryum gibi bir denizde dalış yapmaktır. Dünyanın en güzel deniz altı manzaralarını keşfetmek için mutlaka dalış yapmanızı tavsiye ederek başlıyoruz rehberimize…

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı, Kaş ile Kalkan arasındaki sahil yolu üzerinde bulunan kanyon ağzı plajı. Yer altından akmakta olan suyun deniz kıyısında kumlar arasından süzülmesi sonucu suyu genel olarak serin ve turkuaz rengindedir

Kaputaş Plajı, Türkiye’nin uluslararası alandaki turistik tanıtım destinasyonlarından biridir.

Likya Yolu

Likya Yolu, Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanan ve tarihte Likya olarak adlandırılan Teke yarımadasındaki patikalardan bir kısmının işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuş yürüyüş rotasıdır.

Hidayet Koyu

Çukurbağ yarımadasında yer alan koy, Kaş merkeze 2,5 km uzaklıkta yer alıyor. İsmini bir zamanlar bu koyda yaşamış olan Hidayet Abi’den alıyor.

Koyun çakıl taşlı ufacık kumsalından giriliyor denize. Güneşlenmek için ahşap platformlar üzerine konulmuş şezlonglar kullanılıyor. Akvaryum gibi denizinde özellikle gözlük ve şnorkelle yüzmeyi denemelisiniz.

Kaleköy Limanı

Geçmişi M.Ö. 4. yy’a dayanan Kaleköy, Likya Birliği’ne bağlı antik Simena kentinin üzerine kurulmuş küçük bir köy. Demre’ya bağlı, bir yarımada üzerinde bulunan Kaleköy’e ulaşım deniz yoluyla sağlandığı için bir ada izlenimi yaratıyor.

 Kaş merkezden ya da Üçağız’dan kalkan tur teknelerinin uğradığı, ama an fazla 1 saat kaldığı köy kesinlikle daha çok ilgiyi hak ediyor.

Antiphellos Antik Kenti Tiyatrosu

Kaş’ın üzerine kurulu olduğu Antiphellos Kenti, Likya Medeniyeti’nin önemli liman kentlerinden biri. Çukurbağ köyüne yakın Phellos Antik kentinin limanı olarak kurulmuş ama zaman içinde sedir ağacı ticareti ile zengin bir kent haline gelerek Phellos’tan ayrılmış.

Antik kentten günümüze kalan kalıntılar Kaş merkezinde dağınık bir şekilde görülebiliyor.

Büyükçakıl Plajı

Kaş merkeze 1.3 km uzaklıkta olan Büyük Çakıl Plajı, Küçük Çakıl Plajı’ndan sonra merkeze en yakın plajdır. Yaklaşık 50 m uzunluğundaki plajın 800 – 1.000 kişilik bir kapasitesi bulunuyor.

Turkuaz rengi suları ile muhteşem bir gün batımı manzarası olan Büyük Çakıl Plajı’nın bir bölümünde soğuk su kaynağı bulunuyor. Bu nedenle serin sulara sahip olan plaj, sıcak yaz günlerinde eşsiz bir ferahlama hissi uyandırıyor.

Akçagerme Plajı

Plaj, civardaki en geniş koylardan birine kurulmuş. Koy çakıl taşlarından oluşuyor.
Sığ denizinden dolayı özellikle çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. Deniz temizliği açısından 2010 yılından beri her sene mavi bayrak alan Akçagerme Plajı görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor.
Un Amor Otel Kaş